Podpora vzdelania, vedy a techniky – ďalší pomník našej degenerácie

1. októbra 2011, karolondrias, Nezaradené

Už roky ma fascinuje, ako spoločnosť na Slovensku po komunistickom zázraku humanity, civilizácie a dodržiavaní ľudských práv, po roku 1989 tak rýchlo zdegenerovala. Dokladujú to aj overiteľné údaje o podpore vzdelania, vedy a techniky na Slovensku za posledných 60 rokov.

OBRAZOK_1_POCET_PRAC_VEDY

Na obrázku č. 1. je ukázaný komunistický zázrak rozvoja Slovenska, nárast pracovníkov vedy a výskumu na Slovensku od roku 1948 (počet prac. bol 3 218) až do roku 1988 (počet prac. 64 944, nárast na 2018%). Po roku 1989, v rámci všeobecného úpadku spoločnosti, vidieť prudký pokles počtu pracovníkov vedy a techniky, a v roku 2008 dosiahol len 23 641 pracovníkov (36% roku 1988). Vrátili sme sa 45 rokov dozadu.

OBRAZOK_2_PODPORA_VEDY

Ako vidieť z obrázku č. 2. výdavky na vedu a výskum počas komunistického zázraku 1948-1989 boli okolo 3-4% HDP, a v percentách HDP boli porovnateľné s výdavkami vyspelých kapitalistických krajín. Vybudovala sa vedeckotechnická základňa pre ďalší rozvoj Slovenska. Po roku 1989, výdavky začali klesať a v roku 2009 dosiahli len 0,47% HDP (podobne je to v Brazílii a v Čile).

OBRAZOK_2_PODPORA_VEDY_POROVNANIE

Pre porovnanie na obrázku č. 3. je ukázané, ako sa vyvíja podpora vedy a výskumu v okolitých krajinách. Podpora v Českej republike a Rakúsku stále stúpa a podpora na Slovensku stále klesá. V roku 2006 podpora vedy a výskumu na Slovensku bola len 29% priemeru 25 krajín EÚ. Aj to je tragický výsledok kapitalistického vládnutia na Slovensku za posledných 20 rokov, keď naše vlády namiesto ďalšieho rozvoja Slovenska nás predávali na voľnom trhu ako lacnú pracovnú silu za 10% cenu.

Je úplne jasné, že súčasný totalitný systém nedovolí aby sa údaje o komunistickom zázraku rozvoja vzdelania, vedy a techniky za socializmu a úpadok za kapitalizmu prezentovali a diskutovali  v mienkotvorných médiách. Narušilo by to výchovu mentálnych úchylákov a kvalitu slovenských motrokov.

Príklady z minulosti:

Keď Belgičania kolonizovali Belgické Kongo v Afrike, počas viac ako 100 ročnej kolonizácie a obrovských ziskov z kolonizácie tam nevychovali ani jedného inžiniera-černocha. Vedeli prečo.

Keď Angličania chceli kolonizovať Čínu v 19. Storočí, museli vyhrať s nimi 2 vojny, aby tam mohli zaviesť masové fajčenie ópia vo viac ako milióna kaviarní.

Slovensko bolo do roku 1990 dynamicky sa rozvíjajúcou spoločnosťou s vysokou morálkou, kultúrou, bola to spoločnosť vysoko vzdelaná, s vyspelým vzdelávacím systémom, s dynamickým rozvojom a vysokou podporou vedy a techniky. Po roku 1989, keď bol odstránení socializmus na Slovensku, nastala jeho kolonizácia a s tým spojený všeobecný úpadok Slovenska. Kolonizátori v spolupráci s ponovembrovými vládami zabezpečili, aby sa rapídne znížila úroveň vzdelania, vedy a techniky na Slovensku. Pretože, len takáto spoločnosť môže byť dlhodobo kolonizovaná a vykorisťovaná. Pre nich slovenský občan je len ľudským zdrojom (čo je už oficiálny názov pre občana Slovenskej republiky) podobne, ako sme tu mali zdroje koňov alebo volov v prvej polovici minulého storočia. Úpadok spoločnosti dosiahol už úroveň, že namiesto vzdelania, vedy a techniky, ktoré sú späté s reálnym myslením, sa rozširuje na Slovensku viera v nadprirodzené sily, v astrológiu, veštenie, vykladanie kariet a mágiu.

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.

Ondrias.sk

111001