Založ si blog

Z odkazu SNP: Komunistická cenzúra, kapitalistické poradenstvo a ľudia ako korisť

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka.

Posledných 30 rokov som počul v médiách mnohokrát tvrdenie, že komunisti počas socializmu zaviedli tvrdú propagandu a cenzúru.

My 70+ roční vieme, že to bolo tak, ale ja si myslím, že v porovnaní so súčasnými našimi a svetovými médiami to bolo správne a vysoko humánne rozhodnutie.
Pretože po prevrate 1989 bol nastolený absolútny totalitný systém, detaily o komunistickej propagande a cenzúre nesmú byť zverejnené.

Preto v tomto článku popíšem, ako som to ja prežíval.

Počas socializmu sme boli pod vplyvom dvoch typov informácii. Jeden typ informácií podávali naše komunistické médiá a druhý typ informácií vysielali kapitalistické rádiové stanice v slovenčine. Boli to napríklad Rádio Sloboda, Rádio Slobodná Európa (základňu mali asi v Nemecku), rádio Hlas Ameriky (asi z Washingtonu, USA), vysielanie Vatikánskeho rozhlasu a asi aj ďalšie, ktoré si už nepamätám.

V médiách komunistická propaganda-cenzúra tvrdila, že sa máme dobre, že máme plnú zamestnanosť, zadarmo školstvo, zdravotníctvo a iné sociálne výhody. Že žijeme v sociálnom a fyzickom bezpečí. Že každý má právo na bývanie alebo na dovolenku. Že v našej socialistickej krajine nepoznáme bezdomovcov, vraždy na objednávku, predaj ľudí, narkomániu…, ako to majú v kapitalistických krajinách. Že Američania sú zločinci, lebo zabíjajú ľudí vo Vietname a aj v iných krajinách vo svete.

Naproti tomu, kapitalistické rádiové stanice vysielali denne v slovenčine a tvrdili, že komunisti sú zločinci, bezprávne väznia mnoho ľudí, veľa ich neprávom popravili, zaviedli gulagy, totalitu, že sám Stalin dal zavraždiť 103 milióna ľudí, zakazovali náboženstvo, atď. Stále opakovali tvrdenia, že roľnícke družstvá sú neprosperujúce a americkí farmári úspešne produkujú potraviny a majú sa dobre, že štát je zlý vlastník podnikov a treba ich dať súkromníkom tak, ako to prosperuje v USA, že plánované hospodárstvo je tragédiou komunizmu a že treba mať trhovú ekonomiku, kde trh všetko vyrieši, tak ako to je v kapitalistických krajinách. Že občania v kapitalistických krajinách sa majú dobre sú bohatí a občania v socialistických krajinách sú chudobní a nemajú slobodu slova a prejavu, atď…

V roku 1988 som prišiel služobne a legálne pracovať na americkú univerzitu do medicínskeho výskumu (postdoktorálny pobyt) na dobu 1 a pol roka. Tam som zistil dve veci:
1.) Všetko, čo tvrdila komunistická propaganda-cenzúra o USA a kapitalistickom systéme bola pravda.
2.) Všetko, čo tvrdili kapitalistické rádiá, ako Rádio Sloboda, Rádio Slobodná Európa alebo Hlas Ameriky bolo klamstvo.

Po čase som zistil to podstatné, t.j. základný cieľ kapitalistickej propagandy. Oficiálne stále tvrdili, že nám chcú pomôcť, aby sme nežili v komunistickej totalite ale v slobodnom demokratickom štáte. A dosiahneme to tak, že odstránime komunistov od moci a zavedieme kapitalizmus na ich obraz. Proste chceli nás oslobodiť od komunistickej totality.
Ale, ako už mnohí vedia, v skutočnosti jediný cieľ kapitalistickej propagandy počas socializmu bolo nás zničiť, všetko nám zobrať a dostať nás do postavenia moderného otroka. Čo sa im aj podarilo.

Z toho, že v bývalom socialistickom bloku na následky prevratov 1989-1990 zahynulo podľa správy OSN ~10 milión ľudí a mnohí niekoľko rokov živorili, im vôbec nevadilo.
Z toho pre mňa vyplýva, že nás nepokladajú za ľudí, ale len za korisť, ako aj v mnohých iných prípadoch za posledných 300 rokov, ako aj teraz na Ukrajine.

Bolo by potrebné vedecky preskúmať, či ľudia, ktorí stáli za antikomunistickou propagandou počas socializmu a stoja aj teraz, nie sú len súčasťou genetického rakovinového nádoru našej planéty, ktorý nesmie byť menovaný.

Ako vždy, prosil by som aj teraz antikomunistických mentálnych vykadencov (čo sú vlastne metastázy genetického rakovinového nádoru našej planéty) aby v diskusii dobre zakadili, čo osvieži tento blog. Za to vopred ďakujem.

Karol Ondriaš
230828

Zoznam podnikov vybudovaných na Slovensku počas komunistického zázraku 1948-1989 (aktualizácia 08. 01. 2024)

08.01.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a ostatných nedočkavcov. Je až neuveriteľné, čo všetko dokázali komunisti vybudovať počas 40 rokov komunistického zázraku 1948-1989 Zoznam podnikov pridávam preto, lebo Segregovaný [...]

OSN: Počet zabitých Palestínčanov Izraelom a počet zabitých Izraelčanov Palestínčanmi v rokoch 2008-2020

19.10.2023

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto článku je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a všetkých, ktorých sa to týka. V rámci totality slobody slova, Segregovaný Vyvolený Hamburger absolútne zakázal uvádzať dôležité štatistické údaje o Izraelsko-Palestínskom [...]

Boli Anton Srholec a Ján Budaj spolupracovníkmi komunistickej ŠTB?

26.02.2021

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Tento starší blog z 9.11.2019 pridávam opäť, pretože sa akosi stratil aj s prílohami z mojich blogov: Trnavský samosprávny kraj už po druhýkrát ocenil osobnosti verejného života za ich [...]

Španielsko, Katalánsko, Barcelona, protest

Španielski poslanci definitívne schválili amnestiu pre katalánskych separatistov

30.05.2024 11:59

Amnestia sa nebude vzťahovať na činy kvalifikované ako terorizmus podľa európskej legislatívy ani na činy predstavujúce vážne porušenie ľudských práv.

Nemocnica Ružinov

Lekárka, ktorá vyoperovala zlé oko, dostala podmienku a nesmie operovať

30.05.2024 11:53

Lekárka tiež musí zaplatiť odškodné pacientovi i poisťovniam.

Kompa, Gabčíkovo, Dunaj,

Štát ide hľadať nového prevádzkovateľa kompy cez Dunaj, Taraba zrušil zmluvu so súkromníkom

30.05.2024 11:34, aktualizované: 12:13

Štátny podnik vyhlási nový tender na prevádzkovanie kompy medzi prístavmi Vojka nad Dunajom a Kyselica.

sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment

Incident na parkovisku: Disciplinárku so sudcom Klimentom, ktorého má Fico v zuboch, zrušili

30.05.2024 11:21

Jedna z prísediacich v päťčlennom disciplinárnom senáte bola totiž vylúčená z rozhodovania vo veci, pričom ju v senáte nahradila iná.