Založ si blog

Z odkazu SNP: Komunistická cenzúra, kapitalistické poradenstvo a ľudia ako korisť

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka.

Posledných 30 rokov som počul v médiách mnohokrát tvrdenie, že komunisti počas socializmu zaviedli tvrdú propagandu a cenzúru.

My 70+ roční vieme, že to bolo tak, ale ja si myslím, že v porovnaní so súčasnými našimi a svetovými médiami to bolo správne a vysoko humánne rozhodnutie.
Pretože po prevrate 1989 bol nastolený absolútny totalitný systém, detaily o komunistickej propagande a cenzúre nesmú byť zverejnené.

Preto v tomto článku popíšem, ako som to ja prežíval.

Počas socializmu sme boli pod vplyvom dvoch typov informácii. Jeden typ informácií podávali naše komunistické médiá a druhý typ informácií vysielali kapitalistické rádiové stanice v slovenčine. Boli to napríklad Rádio Sloboda, Rádio Slobodná Európa (základňu mali asi v Nemecku), rádio Hlas Ameriky (asi z Washingtonu, USA), vysielanie Vatikánskeho rozhlasu a asi aj ďalšie, ktoré si už nepamätám.

V médiách komunistická propaganda-cenzúra tvrdila, že sa máme dobre, že máme plnú zamestnanosť, zadarmo školstvo, zdravotníctvo a iné sociálne výhody. Že žijeme v sociálnom a fyzickom bezpečí. Že každý má právo na bývanie alebo na dovolenku. Že v našej socialistickej krajine nepoznáme bezdomovcov, vraždy na objednávku, predaj ľudí, narkomániu…, ako to majú v kapitalistických krajinách. Že Američania sú zločinci, lebo zabíjajú ľudí vo Vietname a aj v iných krajinách vo svete.

Naproti tomu, kapitalistické rádiové stanice vysielali denne v slovenčine a tvrdili, že komunisti sú zločinci, bezprávne väznia mnoho ľudí, veľa ich neprávom popravili, zaviedli gulagy, totalitu, že sám Stalin dal zavraždiť 103 milióna ľudí, zakazovali náboženstvo, atď. Stále opakovali tvrdenia, že roľnícke družstvá sú neprosperujúce a americkí farmári úspešne produkujú potraviny a majú sa dobre, že štát je zlý vlastník podnikov a treba ich dať súkromníkom tak, ako to prosperuje v USA, že plánované hospodárstvo je tragédiou komunizmu a že treba mať trhovú ekonomiku, kde trh všetko vyrieši, tak ako to je v kapitalistických krajinách. Že občania v kapitalistických krajinách sa majú dobre sú bohatí a občania v socialistických krajinách sú chudobní a nemajú slobodu slova a prejavu, atď…

V roku 1988 som prišiel služobne a legálne pracovať na americkú univerzitu do medicínskeho výskumu (postdoktorálny pobyt) na dobu 1 a pol roka. Tam som zistil dve veci:
1.) Všetko, čo tvrdila komunistická propaganda-cenzúra o USA a kapitalistickom systéme bola pravda.
2.) Všetko, čo tvrdili kapitalistické rádiá, ako Rádio Sloboda, Rádio Slobodná Európa alebo Hlas Ameriky bolo klamstvo.

Po čase som zistil to podstatné, t.j. základný cieľ kapitalistickej propagandy. Oficiálne stále tvrdili, že nám chcú pomôcť, aby sme nežili v komunistickej totalite ale v slobodnom demokratickom štáte. A dosiahneme to tak, že odstránime komunistov od moci a zavedieme kapitalizmus na ich obraz. Proste chceli nás oslobodiť od komunistickej totality.
Ale, ako už mnohí vedia, v skutočnosti jediný cieľ kapitalistickej propagandy počas socializmu bolo nás zničiť, všetko nám zobrať a dostať nás do postavenia moderného otroka. Čo sa im aj podarilo.

Z toho, že v bývalom socialistickom bloku na následky prevratov 1989-1990 zahynulo podľa správy OSN ~10 milión ľudí a mnohí niekoľko rokov živorili, im vôbec nevadilo.
Z toho pre mňa vyplýva, že nás nepokladajú za ľudí, ale len za korisť, ako aj v mnohých iných prípadoch za posledných 300 rokov, ako aj teraz na Ukrajine.

Bolo by potrebné vedecky preskúmať, či ľudia, ktorí stáli za antikomunistickou propagandou počas socializmu a stoja aj teraz, nie sú len súčasťou genetického rakovinového nádoru našej planéty, ktorý nesmie byť menovaný.

Ako vždy, prosil by som aj teraz antikomunistických mentálnych vykadencov (čo sú vlastne metastázy genetického rakovinového nádoru našej planéty) aby v diskusii dobre zakadili, čo osvieži tento blog. Za to vopred ďakujem.

Karol Ondriaš
230828

Boli Anton Srholec a Ján Budaj spolupracovníkmi komunistickej ŠTB?

26.02.2021

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Tento starší blog z 9.11.2019 pridávam opäť, pretože sa akosi stratil aj s prílohami z mojich blogov: Trnavský samosprávny kraj už po druhýkrát ocenil osobnosti verejného života za ich [...]

Tragédia 17. Novembra 1989 v historickej skratke

16.11.2019

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Ako to vidíme my komunisti z KS-II.BR. Information summary Našu historickú skratku popíšem v reči bežného ľudu a mnohé údaje budem vyberať aj z mojich knižiek a blokov. Proste, nemám [...]

Novembrové médiá a novembroví vykadenci

12.11.2019

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Ako to vidíme my komunisti z KS-II.BR: Každoročne v novembri Vaše fekálne mediálne jamy zachváti novembrové kadenie, v rámci ktorého ukazujú prieskumy porovnania 30 rokov socializmu a 30 [...]

walesa

Osemdesiatročný Wałęsa chce znova búrať režim

29.09.2023 19:30

Búrlivák, ktorý pomohol skoncovať s komunistickou érou v Poľsku, má na chrbte už osem krížikov. Lech Wałęsa sa ihneď po oslavách okrúhlych narodenín chystá podporiť opozíciu proti strane svojej niekdajšej pravej ruky, dnes najmocnejšieho muža Poľska Jarosława Kaczyńského.

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX

Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

29.09.2023 18:00

Profesor Drbohlav pripomína, že migranti z chudobnejších krajín globálneho juhu, ktorí dnes prúdia do Európy, rozhodne pre Slovensko hrozbou nie sú.

migrácia

Pohrebisko detí a budúcnosti: Počet mŕtvych migrantov v Stredomorí sa toto leto strojnásobil

29.09.2023 17:57

Medzi migrantmi, ktorí prišli do Talianska od januára do septembra, bolo 11 600 maloletých bez sprievodu.

Nemecko počasie september najteplejší meranie DWD

September prepísal teplotné rekordy naprieč celou Európou

29.09.2023 16:59, aktualizované: 17:21

Najvyššiu teplotu 33,3 stupňa zaznamenali Nemci 12. septembra v meste Waghäusel.