Založ si blog

Zoznam miest na Slovensku a v Česku, ktoré USA plánovali bombardovať jadrovými zbraňami

Dňa 4.4.2016 bol publikovaný odtajnený úplný (?) zoznam miest, ktoré USA plánovali bombardovať jadrovými zbraňami.

https://nsarchive.gwu.edu/nukevault/ebb538-Cold-War-Nuclear-Target-List-Declassified-First-Ever/#update

Zoznam bol pripravený okolo rokov 1956-1959 pre budúcu preventívnu jadrovú vojnu, kde USA nečakane napadnú Sovietsky zväz a jeho satelitov. Zoznam určite vzbudil veľký záujem našich médií a predpokladám, že inicioval mnohé diskusie našich mysliacich tankistov v tomto obore, napríklad zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (p. Šebej, p. Demeš, p. Duleba, p. Samson….) na TA3, Markíze, RSTV…, ktorí určite priniesli dôležité závery vyplývajúce zo zoznamu.

Pretože, počas takýchto diskusií som mal opäť omylom vypnutý zvuk, musel som si zoznam pozrieť sám a hádať, ku akým záverom naši profesionálne diskutujúci mysliaci tankisti došli. O tom je tento blog.

 

Pre začiatok zo zoznamu: ukážka cieľov bombardovania v Bratislave a výklad niektorých čísel v zozname:

Zonam cielov USA Bombardovanie str 1

 

Číslo 157 je poradie dôležitosti cieľa bombardovať (z asi 1200, alebo až 3600 cieľov?). Moskva má číslo 1, Leningrad 2, atď… Číslo 157 tým znamená, že zrovnať so zemou Bratislavu malo pre USA dosť vysokú prioritu (i keď sa mi nepodarilo dopátrať, prečo?). Číslo 4809-01709 znamená koordináty (GPS) cieľa; 4809 = 48⁰08´00´´N; 1709 =  17⁰07´00´´E (Bratislava). Keď si koordináty cieľov dáte do Google Map, tak zistíte, kde mala atómová bomba, ale bomby spadnúť. Ostatné čísla pre jednotlivé ciele sú kódy – kto to má vykonať a ako… Ako vidieť zo zoznamu, veľká väčšina cieľov na Slovensku bola pre istotu zdvojená, t.j. dve atómové bomby na jeden cieľ.

 

Na Bratislavu malo byť zhodených 24 atómových bômb, každá o sile okolo 50-100 x účinnejšej (?), ako mala atómová bomba zhodená na Hirošimu v septembri 1945. Netreba ani pripomínať, že zhodenie 24 atómových bômb na Bratislavu, by ju vymazalo aj s obyvateľmi z povrchu zemského.

Pre niektoré ciele v Sovietskom zväze sa počítalo s vodíkovými bombami o sile až okolo 4000x prevyšujúcu bombu z Hirošimy. Pre porovnanie, na Prahu bolo plánované zhodiť 69 atómových bômb.

 

Zoznam ostatných cieľov na Slovensku a v Česku je nižšie.

USA nemuseli šetriť s jadrovými zbraňami, lebo v roku 1959 ich mali viac ako 12000 a v roku 1961, t.j. o 2 roky, až 22229. Neskoršie ich počet, aj na základe dohôd vyplývajúcich z narastajúcej vojenskej sily Varšavskej zmluvy, výrazne klesal. https://www.osti.gov/opennet/forms.jsp?formurl=document/press/pc26.html#ZZ7

 

Ak som sa nepomýlil v rátaní, tak USA pre Slovensko naplánovali zhodiť z lietadiel (a rakiet) 171 atómových bômb.

 

Pretože zoznam neuvádza dôvody bombardovania jednotlivých cieľov, ja podľa môjho odborného posúdenia, uvediem aspoň pár dôvodov bombardovania niektorých významných cieľov na Slovensku (ako pravdepodobne tiež diskutovali naši mysliaci tankisti na TA3, Markíze, STV…).

 

Na Dobšinú plánovali zhodiť dve atómové bomby. Generáli  v USA sa právom obávali, že naša armáda bude schovaná v Dobšinskej ľadovej jaskyni a na signál zaútočí na USA.

Na Ladce plánovali zhodiť dve atómové bomby. Generáli  v USA sa právom obávali, že naša armáda v noci cementom popráši USA, a keď zaprší, celá vojenská mašinéria (okrem lietadlových lodí) stuhne v betóne.

Na Humenné plánovali zhodiť dve atómové bomby, pretože generáli  v USA nemajú radi Švejkovu vojenskú filozofiu.

Na Krompachy plánovali zhodiť dve atómové bomby, pretože generáli  v USA nemajú radi, keď ľudia neposlúchajú na povel.

Na Malacky plánovali zhodiť dve atómové bomby, pretože generálom v USA sa záhorácke vtipy nezdali vtipné.

Na Nitru plánovali zhodiť štyri atómové bomby, pretože generáli  v USA sa nejako dopočuli o vojensky zručnom Svätoplukovi, a preto ihneď zdvojnásobili počet atómových bômb na štyri.

Na Poprad taktiež zdvojnásobili počet atómových bômb. Generáli  v USA sa dopočuli, že tatranským vycvičením medveďom môžu chutiť aj americkí vojaci.

Na Dolné Bzince plánovali zhodiť dve atómové bomby, lebo generáli  v USA ich vždy ťažko hľadali dokonca aj na mape-špecialke.

Na Koterbachy plánovali zhodiť dve atómové bomby, lebo generálom v USA ich názov nikto nevedel zmysluplne preložiť do angličtiny.

Na Trstenú plánovali zhodiť dve atómové bomby, lebo v krčme nikdy nikto nič nevedel o americkej víťaznej vojenskej stratégii.

 

Hlavný cieľ bombardovania:

USA naplánovali zhodiť z lietadiel (a rakiet) 171 atómových bômb na všetky väčšie mestá, niektoré mestečká a dokonca dediny na Slovensku. Vojenský strategický potenciál týchto miest, možno až na pár výnimiek, bol a je zanedbateľný. Preto hlavným cieľom bombardovania bolo zabiť čo najviac (alebo skoro všetkých) obyvateľov na Slovensku.

Keď preštudujeme zoznam cieľov u ostatných štátov, tak podobný cieľ mali aj vo všetkých východoeurópskych krajinách bývalého socialistického bloku, hlavne u Sovietskeho zväzu. Išlo o naplánovanú genocídu Východoeurópanov až po Vladivostok, zabiť čo najviac obyvateľov (niečo podobné, ako bola genocída ~20 miliónov severoamerických indiánov). Nebudem to ďalej rozvíjať, pretože predpokladám, že túto otázku podrobne prediskutovali aj naši mysliaci tankisti na TA3, Markíze, STV….

Keď to porovnám s Hitlerovou doktrínou, kde sme poli považovaní za menejcennú rasu, ktorá nemá právo vlastniť životné územie, kultúru a vlastnú filozofiu života, tak americkí generáli išli ešte ďalej, nejako usúdili, že na tomto svete im len zavadziame (čo platí aj pre dnešok).

 

Plány USA začatia preventívnej jadrové vojny proti Sovietskemu zväzu sú popísané napríklad v knihe: Vladimír Mohyla a kolektív: Operačne-taktické rakety ČSLA v období studenej války. (Vlado-Vlas, 2013, ISBN: 978-80-263-0501-9).

Aspoň pár poznámok z knižky:

Prvý plán agresívnej útočnej vojny „západu“ proti Sovietskemu zväzu a jeho satelitov za začal rodiť už v roku 1945 z dielne anglického humanistu a demokrata Winstona Churchilla s názvom „Operation Unthinkable, Russia….“, ktorý bol odtajnený v roku 1988. Plán sa neuskutočnil, lebo USA nechceli podporovať plány inej-bývalej koloniálnej mocnosti.

Nasledoval plán útočnej jadrovej vojny USA „Totalita“ z roku 1949, kde sa už určili mestá v Sovietskom zväze, ktoré majú byť zničené jadrovými bombami. Plán bol odtajnený v roku 1977. Nasledovali ďalšie plány na zahájenie útočnej preventívnej jadrovej vojny zo Sovietskym zväzom, ako Pincher, Broiler, Halfmoon, Fleetwood, Crankshaft, Offtackle a SIOP do roku 2003 (počet cieľov 16000(?)) a OPLAN od roku 2003 (počet cieľov 12500(?))…

 

Prečo sa plány USA: bombardovania-genocídy socialistického bloku v preventívnej jadrovej vojne neuskutočnili?

Po II. Svetovej vojne v roku 1945, socialistické východoeurópske krajiny, ale hlavne Sovietsky zväz so zničeným hospodárstvom a infraštruktúrou boli neporovnateľne v nevýhodnejšej ekonomickej pozícii ku hospodársky prosperujúcim USA, ktoré vlastnili 61% svetových zásob zlata a vyrábali okolo 50% priemyselnej produkcie sveta. USA ďalej získali pre vojenskú mašinériu väčšinu vedcov z Nemecka.

Preto Sovietsky zväz a Varšavská zmluva vo vojenskej súťaži s USA a NATO, ťahali vždy za kratší koniec. Ale Sovietsky zväz a Varšavská zmluva enormným úsilím dokázala vytvoriť stav, že USA a ich priatelia v NATO si neboli istý, či preventívnym jadrovým úderom zničia dostatočný počet jadrových zbraní a nosičov Sovietskeho zväzu a Varšavskej zmluvy. Sovietsky zväz a Varšavská zmluva mnohokrát úspešne kamuflovali, že sú vojensky silnejší, ako v skutočnosti boli. Z odtajnených dokumentov vyplýva, že odhady USA o účinku ich jadrových zbraní na protivníka a jadrová odpoveď Sovietskeho zväzu boli zaťažené veľkou chybou. Preto USA nechceli riskovať tragický koniec vlastného impéria.

Možno v podvedomí ich strašili fakty o tragickom konci najväčšej suverénnej armády sveta 19. storočia, ktorá na čele s Napoleonom vtrhla 24.6.1812 do Ruska. Možno v podvedomí ich strašili fakty aj o tragickom konci najväčšej suverénnej armády sveta 20. storočia, ktorá na čele s Hitlerom vtrhla 22.6.1941 do Ruska.

Na záver len pár otázok:

1.) Slovensko bolo satelitom najväčšej armády sveta 20. storočia, ktorá na čele s Hitlerom vtrhla 22.6.1941 do Ruska. Slovensko sa zúčastnilo na genocíde 20-30 miliónov Východoeurópanov, zväčša Slovanov. Vtrhne Slovensko, ako satelit USA-NATO, veľkej suverénnej armády sveta 21. storočia do Ruska? Neviem, a to i napriek tomu, že ho tam naši mediálni horlivo mysliaci tankisti tlačia.

2.) Teraz, keď sme už v tábore NATO, majú Ruské strategické jadrové sily toľko cieľov na Slovensku, ako to mali USA, keď sme boli členmi Varšavskej zmluvy?

3.) Ako sa zmenil zoznam cieľov na Slovensku, ktoré USA plánujú bombardovať jadrovými zbraňami v prípade neúspešnej preventívnej vojny?

 

Karol Ondriaš

160703

 

Zoznam ďalších miest na Slovensku, ktoré mali byť bombardované jadrovými zbraňami:

 

Zonam cielov USA Bombardovanie str 4-7

Zonam cielov USA Bombardovanie str 7-11

 

 

Zoznam miest v Česku, ktoré mali byť bombardované jadrovými zbraňami:

 

Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 12-14

Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 14-16

Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 17-20Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 20-22Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 23-25Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 26-27Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 27-30Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 30-33Zonam cielov USA Bombardovanie Ceska str 34-34

Zoznam podnikov vybudovaných na Slovensku počas komunistického zázraku 1948-1989 (aktualizácia 08. 01. 2024)

08.01.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a ostatných nedočkavcov. Je až neuveriteľné, čo všetko dokázali komunisti vybudovať počas 40 rokov komunistického zázraku 1948-1989 Zoznam podnikov pridávam preto, lebo Segregovaný [...]

OSN: Počet zabitých Palestínčanov Izraelom a počet zabitých Izraelčanov Palestínčanmi v rokoch 2008-2020

19.10.2023

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto článku je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a všetkých, ktorých sa to týka. V rámci totality slobody slova, Segregovaný Vyvolený Hamburger absolútne zakázal uvádzať dôležité štatistické údaje o Izraelsko-Palestínskom [...]

Z odkazu SNP: Komunistická cenzúra, kapitalistické poradenstvo a ľudia ako korisť

28.08.2023

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka. Posledných 30 rokov som počul v médiách mnohokrát tvrdenie, že komunisti počas socializmu zaviedli tvrdú propagandu a cenzúru. My 70+ roční vieme, že to bolo [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.