Prečo v Európe stúpa antisemitizmus, a čo na to Židia?

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené len pre potešenie Domácich zvieratiek Vyvoleného hamburgera a členov Slovenského nesmrteľného tliachajúceho bataliónu.

I keď táto otázka bola už asi mnohokrát vyčerpávajúco prediskutovaná vo Vašich médiách (ja to isto neviem, lebo pozerám Vaše TV väčšinou bez zvuku), zaujali ma diskusie na CNN (a v podobných médiách) o tomto probléme.

I keď ich každý vzdelanec pozná, zopakujem najskôr CNN prezentované fakty:
https://edition.cnn.com/interactive/2018/11/europe/antisemitism-poll-2018-intl/
https://edition.cnn.com/2018/11/30/europe/france-antisemitism-fear-poll-intl/index.html
https://edition.cnn.com/2018/11/28/europe/germany-anti-semitism-education-intl/index.html

Podľa prieskumu CNN (>7000 odpovedí zo 7 EU krajín, Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Maďarsko, Poľsko a Švédsko) vyplynulo že:

A.) 1 z 20 Európanov nikdy nepočul o holokauste. Samozrejme sa automaticky myslí židovský holokaust. Som zvedavý, koľko z Európanov vie, že existovali aj iné holokausty, čo vedia o slovanskom holokauste, rómskom holokauste, komunistickom holokauste, …? – asi nič. Kto zariadil, že takéto otázky sú tabu?
B.) Viac ako každý štvrtý (>1/4) verí, že Židia majú príliš veľký vplyv na podnikanie a financie.
C.) 1 z 5 je presvedčený, že antisemitizmus je odpoveďou na každodenné činy Židov.
D.) Takmer 1 z 4 povedal, že Židia majú príliš veľký vplyv v konfliktoch a vojnách na celom svete.
E.) 1 z 5 uviedol, že majú príliš veľký vplyv v médiách.
F.) 1 z 5 uviedol, že majú príliš veľký vplyv v politike.
G.) 1 z 3 vedeli málo alebo nič o holokauste, masovom vražde šiestich miliónov Židov v krajinách ovládaných nacistickým režimom Adolfa Hitlera v 30-tych a 40-tych rokoch. Som zvedavý, koľko z Európanov vie o masovom vraždení Slovanov, Rómov, homosexuálov, …? – asi skoro nikto.
H.) 1 z 3 uviedol, že Židia používajú holokaust, pri dosahovaní vlastných pozícií alebo cieľov.

Toľko z faktov.

Mňa v diskusiách na tieto fakty zaujali tri hlavné trendy:

1.) V boji proti antisemitizmu sa dokola zdôrazňoval holokaust (automaticky sa myslel, židovský holokaust).
2.) V boji proti antisemitizmu sa vôbec neriešilo, či názory opýtaných Európanov vyplývajú z overiteľných alebo z vymyslených faktov o Židoch.
3.) V boji proti antisemitizmu nevystupovali antiseministi a neuvádzali dôvody ich názorov.

Ja si myslím, že v boji proti antisemitizmu by sa mali prezentovať vedecké štúdie, či odpovede respondentov sú pravdivé alebo sa zakladajú na konšpiračných teóriách:
Napríklad, ak 1 z 5 Európanov uviedol, že Židia majú príliš veľký vplyv v médiách, treba preskúmať, koľko majiteľov médií sú Židia a porovnať to s ich percentuálnym zastúpením v populácií. Výsledky je potrebné medializovať a potom k nim diskutovať.
Napríklad, ak takmer 1 z 4 povedal, že Židia majú príliš veľký vplyv v konfliktoch a vojnách na celom svete, treba to vedecky preskúmať a výsledky je potrebné medializovať a potom k nim diskutovať.
Napríklad, ak viac ako každý 4 verí, že Židia majú príliš veľký vplyv na podnikanie a financie, treba to vedecky preskúmať a porovnať to s ich percentuálnym zastúpením v populácií. Výsledky je potrebné medializovať a potom k nim diskutovať.
Napríklad, ak 1 z 5 uviedol, že Židia majú príliš veľký vplyv v politike, treba to vedecky preskúmať….

Antisemitizmus je nebezpečný a je potrebné ho otvorene riešiť. Otázkou je len, ako sa k jeho riešeniu postavia rôzne strany mentálneho konfliktu a rôzne záujmové skupiny.

Karol Ondriaš
181202

Vo vojne USA+NATO proti Východu, Rusko+BRICS vyhrajú a my budeme vďaka premiérovi R. Ficovi na strane víťazov. Podobne, ako to bolo v 2. Svetovej vojne, vďaka bojovníkom v SNP

15.05.2025

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a aj tých, ktorí si myslia, že sa ich to netýka. Preambula: Podľa USA denníka Washington Post (15. mája 2023) odhad obetí vojny USA proti terorizmu po 11.09.2001 je 4,5 až 4,6 milióna – a [...]

Ako každý rok, aj teraz sa my komunisti-21 tešíme na antikomunistické orgazmy Michala Šimečka a jeho metastáz pri oslavách Maidanu-1989 na Námestí SNP v Bratislave dňa 17. 11. 2024

13.11.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka. My komunisti-21 sme dali stávky na počet antikomunistických orgazmov Michala Šimečku a jeho pridružených antikomunistov, ktoré budú v roku 2024 preukázateľne [...]

Sedem 100% hoaxov o zločinnej genetickej Euroatlantickej civilizácii podporovanej našimi progresívnymi Progresívcami

31.10.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a aj tých, ktorí si myslia, že sa ich to netýka. 100% Hoax č. 1: Významný americký denník Washington Post (15. mája 2023) uverejnil článok o odhade obetí vojny USA proti terorizmu po [...]

Italy St. Francis / František z Assisi /

Historický moment. V bazilike v Assisi vystavili pozostatky svätého Františka po takmer ôsmich storočiach

22.02.2026 22:01

Jeho rodné mesto očakáva pri tejto príležitosti počas najbližšieho mesiaca státisíce návštevníkov.

Grónsko Dánsko Frederiksenová Nielsen Nuuk

Trump ponúkol „skvelú" vojenskú nemocničnú loď Grónsku. Dánsko aj ostrov ju odmietli

22.02.2026 21:13

Americký prezident od návratu do Bieleho domu pred rokom opakovane hrozil prevzatím kontroly nad Grónskom.

Voľby 2024

Maďarská aliancia by chcela ísť do parlamentných volieb samostatne. Rokuje s opozíciou

22.02.2026 20:53

Aliancia zatiaľ o rokovaniach nechce bližšie informovať.