Založ si blog

Severná Kórea, vodíková bomba a totalita

Dnes 3.9.2017 Severná Kórea otestovala vodíkovú bombu.  Výbušná sila bomby musela byť obrovská, keď spôsobila zemetrasenie 6,3 stupňa.

 

Čo je za testom vodíkovej bomby? Čo naše korporatívne média nesmú prezradiť domácim zvieratkám Vyvoleného hamburgera?

 

Aspoň pár údajov z histórie Severnej Kórei.

1910-1945: Kolonizácia a okupácia Kórei Japoncami im pripomína, čo to znamená byť kolonizovaný.

1950-1953:  Vojna Severnej Kórei proti Južnej Kórei im pripomína, čo to znamená, keď národ je bezbranný a vystavený sofistikovanej vojenskej agresii koalícii morálnych zabijakov.

 

USA bombardovali Severnú komunistickú Kóreu počas troch rokov, 1950-1953, a zabili 20-30% populácie z 9,3 milióna. Pre porovnanie, Veľká Británia stratila v 2. Svetovej vojne 0,94% populácie, Francúzsko 1,35%, Čína 1,89% a USA 0,32% populácie.

Každý americký bombardér niesol 2 napalmové bomby. V roku 1950 na Severnú Kóreu zhadzovali 80000 litrov napalmu denne (okrem výbušných bômb), a upaľovali civilné obyvateľstvo zaživa.  Neskoršie bombardovanie napalmom sa zvýšilo 3 x. Celkove zhodili na Severnú Kóreu 122484 ton napalmu, čo je dvojnásobok, ktorý zhodili na Japonsko počas 2. Svetovej vojny. Zhodili na Severnú Kóreu 635000 ton bômb, čo je viac ako 503000 ton, ktoré zhodili vo vojne v Pacifiku.   http://www.informationclearinghouse.info/47680.htm

 

V hlavnom meste Severnej Kórei, Pyongyang, ostali stojace len dve budovy (Obrázok). Podobne vybombardovali a vypálili aj s obyvateľstvom 78 miest a tisícky dedín.

obrazok-s-korea-1953

Obrázok: Hlavné mesto Severnej Kórei, Pyongyang, po bombardovaní USA v roku 1953 (http://www.informationclearinghouse.info/47618.htm).

 

Masaker USA v rokoch 1950-1953 je kolektívna historická pamäť Severokórejcov, ktorá im stále hovorí: „Už sa nikdy nesmie stať, aby ktorékoľvek stádo morálnych uchylákov nás prišlo zabíjať ako dobytok a vypaľovať, ako menejcennú rasu.  Táto kolektívna historická pamäť je to, prečo podporujú vyvíjanie nových a účinnejších zbraní, aj za cenu mnohých obetí, a nie je to ideológia komunizmu alebo šialenstvo „tučného hlupáčika Kima“. A samozrejme, k tomu ich nútia ďalšie a ďalšie sankcie.

obrazok-s-korea-2017

Obrázok: Hlavné mesto Severnej Kórei, Pyongyang, v súčasnosti (http://www.informationclearinghouse.info/47618.htm).

Rozhodnú sa USA opäť zrovnať so zemou Pyongyang a upáliť za živa 20-30% populácie? Pravdepodobne, pokiaľ Severná Kórea nebude mať kvalitné medzikontinentálne rakety s vodíkovými bombami, ktoré môže zasiahnuť USA, tak takéto nebezpečenstvo stále hrozí.

 

Mnohé médiá pre domáce zvieratká Vyvoleného hamburgera stále opakujú, že Severná Kórea je nebezpečenstvo pre USA a môže ich napadnúť.

 

Čo hovoria fakty?

 

Severná Kórea ma 25,4 milióna obyvateľov a 120540 km2, USA 323 miliónov a 9834000 km2. Počet jadrových zbraní: S. Kórea ~desiatky, USA ~7000. USA má 15 vojenských základní v Južnej Kórei, dve sú hneď za hranicou so S. Kóreou, a má viac ako 100 základní vo svete. Aj ďalšie údaje sú neporovnateľné, ako počet lietadlových lodí, vojenských satelitov, atómových ponoriek, atď…

Z toho vyplýva, že pri napadnutí USA Severnou Kóreou by Severná Kórea spáchala hromadnú samovraždu. Silno predpokladám, že vedenie S. Kórei si to uvedomuje.

 

Prečo Severná Kórea  potrebuje jadrové zbrane?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Okrem masakru USA v rokoch 1950-1953 a tým aj kolektívnej historickej pamäte Severokórejcov, USA a ich spojenci rozbombardovali (a niekde stále bombardujú) Afganistan, Irak, Líbyu, Sýriu (možno na rade je Irán) pretože napadnuté krajiny nemali jadrové zbrane, ktorými by odstrašili útočníka. Pokiaľ ich Severná Kórea bude mať, tak bude relatívne bezpečná.

 

Ďalšie fakty, ktoré ma udivujú:

 

Ako je možné, že Severná Kórea (25 miliónov obyvateľov) i napriek 20 rokov sankcií, zákazov investovania, obchodovania  a voľných nákupov nových technológií a „know how“ dokázala vyvinúť (alebo si osvojiť, odkopírovať) zložité technológie a vyrobiť vedecky a technologicky náročné nielen jadrové zbrane, rakety stredného a možno aj dlhého doletu, tanky, obrnené transportéry, atď… ale aj mnohé predmety k dennému životu?

Ako je organizované školstvo, ktoré produkuje tak talentovaných žiakov?

Ako je organizovaná veda, že vyprodukuje zložité technológie, čo dokázali len bohaté štáty, často spolu kooperujúce.

Ako je organizovaný „totalitný systém“ v S. Kórei, ktorý je podporovaný ľudovou armádou a nie vojenskými žoldniermi, ako je to v mnohých  „demokratických“ krajinách?

Aká by bola životná úroveň vo Švédsku, Holandsku, Anglicku, Nemecku…., keby ich za tri roky bombardovania najskôr zrovnali so zemou, zabili 20-30% populácie, a potom by namiesto pomoci, uvalili na nich sankcie, ako na Severnú Kóreu?

Stane sa Severná Kórea vzorom pre štáty, ktoré sú terorizované jadrovou veľmocou?

Dodatok:  Pozadie začatia Kórejskej vojny: http://www.informationclearinghouse.info/47680.htm

 Between 1946 and 1949, the US in effect declared war on popular nationalist and independence movements in South Korea. It is estimated that only 5% was documented by the Truth and Reconciliation Commission set up by the National Assembly of the Republic of (South) Korea between 2005 and 2015. The first and some of the fiercest opposition to American occupation was far in the south of South Korea.
One of the worst American atrocities was on the far southern island of Jeju in 1948 when the people celebrated the March 1st independence movement of the 1920s that had opposed Japanese colonization. The names of over 14,000 confirmed dead and almost 3,600 missing are recorded but 60,000 deaths are suspected. 40,000 islanders fled to Japan.
By, 1949, the US appointed president Rhee was talking about invading North Korea and demanding more US troops and more powerful weapons. The Korean army in the north, decided on a pre-emptive attempt to reunify the country. Which they did in 5 weeks except for the US defended port city of Pusan. 20,000 soldiers in the South Korean army immediately joined the North. The rest is history. America invaded again with over 300,000 troops and bombed the whole country North and South with conventional, napalm, chemical and possibly biological weapons until no building was standing in the North and few in the South. It still has nearly 30,000 troops stationed there and has never declared the war over.

 

P.S. Prosil by som diskutujúcich aspoň o dva antiseverokórejské orgazmy do súťaže.

 

Karol Ondriaš

170903

OSN: Počet zabitých Palestínčanov Izraelom a počet zabitých Izraelčanov Palestínčanmi v rokoch 2008-2020

19.10.2023

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto článku je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a všetkých, ktorých sa to týka. V rámci totality slobody slova, Segregovaný Vyvolený Hamburger absolútne zakázal uvádzať dôležité štatistické údaje o Izraelsko-Palestínskom [...]

Z odkazu SNP: Komunistická cenzúra, kapitalistické poradenstvo a ľudia ako korisť

28.08.2023

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka. Posledných 30 rokov som počul v médiách mnohokrát tvrdenie, že komunisti počas socializmu zaviedli tvrdú propagandu a cenzúru. My 70+ roční vieme, že to bolo [...]

Boli Anton Srholec a Ján Budaj spolupracovníkmi komunistickej ŠTB?

26.02.2021

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Tento starší blog z 9.11.2019 pridávam opäť, pretože sa akosi stratil aj s prílohami z mojich blogov: Trnavský samosprávny kraj už po druhýkrát ocenil osobnosti verejného života za ich [...]

OĽaNO, Igor Matovič,

Predsedom hnutia Slovensko ostáva Igor Matovič

10.12.2023 16:51

Hnutie vyzvalo opozičné PS a SaS, aby nesabotovali jednotný postup opozície.

parlament, Šutaj EŠtok

Šutaj Eštok je za zrušenie ÚŠP, Mikulec na to nevidí dôvod

10.12.2023 14:48, aktualizované: 15:25

Šutaj Eštok argumentuje ohrozením ľudských práv a slobôd.

Tomáš Drucker, Dobrá voľba

Z členov vlády má najväčšiu dôveru občanov Drucker, najmenšiu Susko

10.12.2023 14:16, aktualizované: 14:25

Najdôveryhodnejšími sú podľa prieskumu ministri za Hlas.

tibor gašpar

Otázka, či bude Tibor Gašpar šéfom SIS, podľa neho nie je na stole

10.12.2023 13:51

„Ja som aktívny v parlamente, chcem pracovať," povedal Gašpar.